Алуминиевата плоча 5052 H114 е не-топлинно-обработена сплав, характеризираща се с ясно изразена малка шарка на протектора с пет-ленти, специално проектирана за функции против-плъзгане. Произведена от GNEE, тази шарена алуминиева плоча включва 2,2% до 2,8% магнезий и 0,15% до 0,35% хром, осигурявайки строга устойчивост на морска и индустриална среда. Температурата H114 показва състояние,-закалено при деформация, пригодено за щамповани плочи на протектора, осигуряващо структурна здравина, като същевременно запазва възможността за формоване.
Произвежда се в дебелини на основата от 1,2 mm до 8,0 mm и ширини от 1000 mm до 1600 mm, отговаря на строги производствени толеранси. Съвместим с настоящите спецификации GB/T 3618 и ASTM B209, плочата 5052 H114 служи като високофункционален подов материал, предлагащ надеждни повърхностни решения в множество взискателни търговски сектори.
1. Основни употреби и приложения
Алуминиевата плоча на протектора с дължина 5052 h114 5 осигурява съществени повърхности против-хлъзгане и структурна опора в различни ежедневни работни среди, осигурявайки безопасно преминаване на пешеходци.
Подови настилки за товарни автомобили:Транспортните камиони използват тази плоча за подови настилки, осигурявайки високо триене. Номиналната височина на шаблона от 1,0 mm осигурява безопасно стъпване по време на товарни операции, докато олекотените опции за габарит от 1,2 mm до 3,0 mm ефективно намаляват общото брутно тегло на превозното средство с до 15%.
Пътеки за морски кораби:Палубите за малки лодки включват този устойчив на корозия-материал за предотвратяване на подхлъзване. Съдържанието на магнезий от 2,2-2,8% издържа на излагане на солена вода при температури от -20 градуса до 50 градуса, осигурявайки надеждно преминаване на членовете на екипажа при тежки морски условия.
Стълбища за промишлени съоръжения:Производствените предприятия инсталират тези табели с шарки на повдигнати модни подиуми. Минималната граница на провлачване от 150 MPa (21,7 ksi) поддържа непрекъснат пешеходен трафик и движение на тежко оборудване, поддържайки точната структурна цялост при стандартни работни условия без деформация.
Товарни рампи за обществен транспорт:Градските автобуси разчитат на модела с малки пет{0}}черти за улесняване на качването. Коефициентът на триене намалява опасностите от подхлъзване по време на дъждовно време, докато персонализираните размери до 1600 mm ширина безпроблемно покриват стандартните рампи без структурно снаждане.

2. Основни ползи и предимства
Тази шарена алуминиева плоча съчетава прецизна механична якост с устойчивост на околната среда, осигурявайки измерими показатели за ефективност, които отговарят на строгите инженерни изисквания при взискателни структурни приложения.
Подобрена устойчивост на корозия:Добавянето на 0,15% до 0,35% хром предотвратява корозионното напукване под напрежение. Този точен химически състав позволява на плочата да издържи непрекъснато излагане на морска среда и химически разливи, без да изисква допълнителни защитни повърхностни покрития.
Оптимизирана устойчивост на приплъзване:Малката шарка от пет-ленти, с номинална височина от 1,0 mm, увеличава коефициента на повърхностно триене. Тази специфична геометрия активно измества течности и отломки, като увеличава максимално контактната площ на обувката-към-плочата и ефективно минимизира инцидентите при подхлъзване на работното място.
Благоприятно съотношение-към-тегло:Проявявайки якост на опън от 210-260 MPa (30,5-37,7 ksi), тази сплав осигурява здрави способности за носене. Той поддържа ниска плътност от 2,68 g/cm³, като успешно замества по-тежките стоманени плочи и намалява изискванията за фундаментално натоварване с 35%.
Отлична формоспособност и заваряемост:Закалката H114 запазва достатъчна пластичност, позволявайки огъване над определени радиуси без напукване. Поддържа стандартни техники за електродъгово заваряване като TIG и MIG, позволявайки бързо сглобяване на конструкции, без да се налага термична обработка след -заваряване.
Свържете се с GNEE днес, за да поискате персонализирана оферта за нашите високо-качествени алуминиеви плочи 5052 H114, съобразени с вашите специфични изисквания на проекта.
3. Доставка, стандарти за проверка и опаковане
Стандартизираните протоколи за доставка и строгите рамки за проверка гарантират, че всяка доставена алуминиева плоча отговаря на точните толеранси на размерите и пристига без механични повреди, -причинени от транспортирането.
Стандартизирана производствена доставка:Съоръженията работят на производствен цикъл от 15 до 25 дни за стандартни поръчки. Тази стриктна времева линия включва прецизни процеси на рязане, осигурявайки дължини от 2000 mm до 12 000 mm, гарантирайки, че проектите за масивно строителство получават непрекъснати доставки на материали.
Указания за проверка на размерите:Инспекторите измерват дебелините на основата с помощта на калибрирани микрометри, за да потвърдят спазването на толеранса от ±0,15 mm. Височината на шаблона е проверена, за да надвишава минимума от 0,6 mm, гарантирайки, че функционалните противоплъзгащи свойства отговарят на стандартните спецификации GB/T 3618.
Проверка на качеството на повърхността:Персоналът за контрол на качеството извършва визуални оценки, за да гарантира, че покритието на мелницата няма дефекти при валцоване и силно окисляване. Яркото или матово повърхностно покритие трябва да остане напълно еднакво по цялата площ от 1220 x 2440 mm.
Влаго{0}}устойчива опаковъчна система:Плочите са покрити с неутрална хартия, за да се предотврати износването на повърхността. Целият пакет е опакован в полиетиленово фолио и надеждно закрепен към стандартизирани дървени палети, поддържайки среда без-влага, за да се предотврати корозията на петна от вода по време на океански превоз.
4. Тестване на качеството на продукта
Строгите лабораторни тестове потвърждават механичните свойства и химичния състав на плочите, като гарантират пълно съответствие с определените международни металургични стандарти като ASTM B209.
Оптична емисионна спектроскопия:Техниците използват усъвършенствани спектрометри, за да определят количествено точния елементарен състав на всяка партида. Това количествено тестване гарантира, че магнезият остава в диапазона от 2,2% до 2,8%, стриктно спазвайки спецификациите EN 573-3 и GB/T 3880.
Изпитване на якост на опън:Универсалните машини за изпитване прилагат контролирано напрежение върху пробите, за да изчислят механичните прагове. Резултатите трябва да потвърдят минимална граница на провлачване от 150 MPa (21,7 ksi) и процент на удължение над 10%, потвърждавайки надеждността на температурата H114.
Измерване на грапавостта на повърхността:Специализирани профилометри измерват точната микро-грапавост на малката пет{1}}лентова пластина. Тези прецизни количествени данни гарантират, че номиналната височина на шаблона от 1,0 mm осигурява необходимия коефициент на триене, валидирайки неговата класификация за безопасност за търговски подови настилки.
Проверка на теста за огъване:Пробите от материали се подлагат на строги тестове за огъване на 90-градуса и 180 градуса при околна температура от 20-25 градуса. Външната огъната повърхност трябва да показва нулево макро-напукване, което потвърждава структурната цялост на сплавта, когато е произведена в компоненти под ъгъл, като стъпала на промишлени стълби.

5. Перспективи за бъдещо развитие
Напредъкът в технологиите за валцуване на сплави и текстурирането на повърхността непрекъснато ще подобрява производствената ефективност и структурните характеристики на тези специфични алуминиеви плочи с шарки.
Автоматизирани ролкови технологии:Модернизираните мелници за студено валцуване, интегриращи изкуствен интелект, ще намалят допустимите отклонения на дебелината под ±0,10 mm. Тази изключителна прецизност ще елиминира материалните отпадъци и ще осигури по-последователно структурно разпределение на натоварването в широкомащабни подови инсталации в търговската инфраструктура.
Екологични-процеси на топене:Преходът към топене на алуминий-захранван от водноелектрическа енергия ще намали драстично въглеродните отпечатъци при производството. Снабдяването със суровини чрез инициативи за зелена енергия ще приведе този шарен продукт в съответствие със строгите международни екологични разпоредби и глобалните сертификати за устойчиво строителство.
Разширени геометрии на шаблони:Изследванията на усъвършенстваното микро-текстуриране ще доведат до хибридни дизайни на шарки, които значително подобряват дренажа на течността. Тези оптимизирани повърхностни структури активно ще увеличат коефициента на триене с допълнителни 10%, увеличавайки максимално безопасността на пешеходците в силно смазана индустриална среда.
Интегрирана логистика на веригата за доставки:Предсказуемият анализ ще рационализира радикално стандартната наличност на стокови запаси, като ефективно ще намали стандартните международни срокове за доставка от 15 дни до под 7 дни. Тази възможност за внедряване ще поддържа-навреме-модели за производство на транспортни поточни линии по целия свят.
Спецификации на данните и пазарни параметри
Таблица 1: 5052 H114 Спецификации и диапазон на размерите
| Елемент | Опции / Диапазони |
| Сплав и темпер | 5052 H114 |
| Приложение | Малка плоча на стъпалото с пет{0}}ленти |
| Основна дебелина | 1,2 – 8,0 mm (до 10,0 mm при поискване) |
| ширина | 1000 – 1600 mm (до 1900 mm) |
| Дължина | 2000 – 6000 mm (до 12000 mm) |
| Височина на модела | 1,0 mm номинал (мин. 0,6 mm за тънки габарити) |
| Стандартни спецификации | GB/T 3618, ASTM B209, EN 485-2, EN 573-3, GB/T 3880 |
Таблица 2: Химичен състав (тегл.%)
| елемент | Процент (%) |
| Алуминий (Al) | остатък |
| магнезий (Mg) | 2.2 - 2.8 |
| хром (Cr) | 0.15 - 0.35 |
| желязо (Fe) | По-малко или равно на 0,40 |
| Силиций (Si) | По-малко или равно на 0,25 |
| Мед (Cu) | По-малко или равно на 0,10 |
| Манган (Mn) | По-малко или равно на 0,10 |
| Цинк (Zn) | По-малко или равно на 0,10 |
Таблица 3: Механични свойства
| Собственост | Формат на стойността |
| Степен на провлачване (мин.) | По-голямо или равно на 150 MPa (21,7 ksi) |
| Якост на опън | 210 - 260 MPa (30.5 - 37.7 ksi) |
| Удължение | По-голямо или равно на 10% |
Таблица 4: Производствени толеранси (по GB/T 3618)
| Параметър | Определена толерантност |
| Дебелина (1.2 - 3.0 mm) | ± 0,15 мм |
| Дебелина (3.0 - 8.0 mm) | ± 0,25 мм |
| Ширина (1000 - 1600 mm) | + 2.0 mm / - 0.0 mm |
| Дължина (2000 - 6000 mm) | + 3.0 mm / - 0.0 mm |
| Височина на модела | ± 0,20 мм |
Таблица 5: Насоки за ценови диапазон на SMM алуминий (приблизителна оценка)
| Пазарен индикатор | Ценови диапазон (USD/MT) |
| Алуминиева основа SMM A00 Цена | $2,450 - $2,550 |
| 5052 H114 Такса за обработка | $350 - $450 |
| Прогнозна обща CIF цена | $2,800 - $3,000 |
Готови ли сте да обновите вашите индустриални подови настилки? Свържете се с нашия технически екип в GNEE, за да осигурите стандартни или персонализирани размери с бърза глобална доставка.
Свържете се с нашите инженери днес
Заключение
Алуминиевата плоча 5052 H114 осигурява изключителна полезност чрез съчетаване на анти-приплъзване, здрава механична якост и твърда устойчивост на корозия. Работейки като високоефективно решение за подови настилки и облицовки, то гарантира структурна безопасност в транспортна, морска и индустриална среда. Стриктното спазване на спецификациите GB/T 3618 и ASTM B209 гарантира постоянно физическо представяне, докато прецизното съдържание на магнезий от 2,2% до 2,8% осигурява дългосрочна -трайност срещу влошаване на околната среда. С напредването на технологиите за валцуване GNEE ще продължи да предоставя оптимизирани, прецизно проектирани алуминиеви плочи с шарки. Този материал остава високонадежден продукт с точен размер, който последователно отговаря на техническите изисквания на съвременното развитие на инфраструктурата.

ЧЗВ
Каква е разликата между 5052 H114 и O темперирана алуминиева плоча?
Закалката H114 е -закалена за по-висока граница на провлачване (по-голяма или равна на 150 MPa), специално предназначена за плочи с шарки, докато закалената O е напълно закалена, по-мека и подходяща за екстремно формоване, представяйки по-ниска граница на провлачане около 65 MPa (9,4 ksi).
Може ли 5052 H114 алуминиева плоча на протектора да бъде заварена?
Да, притежава отлична заваряемост. Стандартните техники като TIG и MIG заваряването работят ефективно, без да изискват термични обработки след -заваряване, като поддържат адекватна структурна цялост по протежение на заваръчния шев.
Какво прави модела с малки пет-ленти ефективен?
Малката геометрия с пет{0}}ленти осигурява много{1}}посочно триене, бързо насочване на течности от повърхността. Тази номинална релефна текстура от 1,0 mm ефективно минимизира опасностите от подхлъзване както в търговските, така и в индустриалните помещения.
Подходящ ли е 5052 H114 за морска среда?
Абсолютно. Точното включване на 2,2-2,8% магнезий и 0,15-0,35% хром придава на тази сплав строга устойчивост на корозия в солена вода, което я прави много ефективна за палуби на лодки и пристанищни пътеки.
Какви са стандартните размери за този продукт?
Стандартните стокови листове обикновено са с размери 1220 x 2440 mm, като дебелините на основата варират от 1,2 mm до 8,0 mm. Производствени съоръжения като GNEE обаче предоставят опции за ширина по избор до 1600 mm и дължини до 12000 mm.
